Ofiste sağlıklı yaşam

Sağlık kavanozda…

Çalışmak, çalışmak, çalışmak… Bilgisayar başında saatlerce iş yapmanın bedenimizde yarattığı en büyük iki tahribat: hareketsiz olmak ve sağlıksız beslenmek.

Yoğunluktan kafanızı kaşıyacak vakti bulamayan bir ofis çalışanıysanız, bu iki derdinize çözüm bulmak zorundasınız. İş, ne kadar önemli olursa olsun, siz ve sağlığınız hepsinden daha önemli. Hiçbir bahaneniz yok! Gerçekten de yok çünkü siz kendinizin ve ihtiyaçlarınızın bilincinde hareket ederseniz, hem işinizden aldığınız verim artar hem de yapamadıklarınızdan hayıflanacağınıza kendiniz için iyi bir şeyler yaptıkça yaşam motivasyonunuzu da artırırsınız.

Peki, her şey sarpa sardıysa ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, hayatınızın dizginlerini ele almanın ilk adımı nedir? Cevap ise üşenmemek!

* Sabah kahvaltısı hazırlamak için 10 dakika erken kalkın ve bir yumurta haşlayın. Biraz peynir, bir domates…

* Sabah uyandığınızda evde veya dışarıda 20 dakika yürüyüş, meditasyon veya yoga yapmak güne daha zinde başlamanızı sağlayacak.

* Çalıştığınız plazanın yemekhanesindeki yemekleri mi beğenmiyorsunuz? Öğlen yemeklerinizi evden getirin. Beslenme çantası olarak Laura kavanozları deneyin!

* 30 dakikada bir yerinizden kalkın ve ofiste bir tur atın, hava almaya çıkın. Çok değil, 5 dakika olsa da yeter de artar bile.

* Mesaiye kalmanız gereken durumların dışında mesaiye kalmayın.

> Tarifler > Ofiste sağlıklı yaşam